Művészetterápiás csoportot indítunk kamaszoknak Debrecenben

2023-09-4

A Mosoly Alapítvány ingyenes művészetterápiás csoportot indít Debrecenben. Beszélgetések és alkotó tevékenység során segítjük az önismeret mélyítését, a betegséggel kapcsolatos megküzdési mechanizmusok felismerését, megerősítését, az erőforrások mobilizálását, a szorongás csökkentését. Művészetterápiás elemekkel, mesékkel, szimbólumokkal dolgozunk.

A csoportba olyan elsősorban 15-18 éves kamaszok jelentkezését várjuk, akik szorongással, pánikbetegséggel, krónikus fejfájással, hasfájással vagy más testi tünetekkel, Crohn, Colitis ulcerosa, önértékelési problémával, iskolai beilleszkedési nehézségekkel küzdenek.

A foglalkozásokon való részvétel ingyenes, a költségeket a Mosoly Alapítvány fedezi.

A csoport indulása előtt a terapeuták minden szülővel interjút készítenek, hogy megállapítsák, megfelelő-e a csoport az adott gyermeknek, illetve, hogy a gyerekek igényeihez tudják alakítani a terápiás folyamatban alkalmazott módszereket. A csoportban két szakember dolgozik ugyanazzal a 6 résztvevővel a teljes folyamat alatt.

Foglalkozásvezetők: Miholecz Judit és Katona Kitti klinikai szakpszichológusok

Időpontok:
A csoport 8 alkalomból áll, a foglalkozások a következő szombatokon 10.00 és 13.00 óra között lesznek megtartva:
szeptember 30.,
október 7., 21.,
november 4., 11., 25.,
december 9., 16.

Helyszín: 4031 Debrecen, Tőzsér utca 5/b, földszint 2., 2-es kapucsengő

Jelentkezési határidő: 2023. szeptember 15.

Jelentkezés és további információk:
Miholecz Judit
06 30/310-0137