Médiamegjelenések
Rólunk írták
Világítótorony a viharban: Miholecz Judit, a Mosoly Alapítvány terapeutája
Médium: noklapja.hu
Dátum: 2024. ápr. 12.
„Onkológiai beteg gyerek esetében a fizikai rosszullétek, a gyengeség, a sorstársak látványa, azok elvesztése sietteti a haláltudat és a halálfélelem kialakulását. A szülők próbálják titkolni, hogy ez nagyon súlyos betegség, amibe bele is lehet halni. A gyermek halállal kapcsolatos közléseit bagatellizálhatják, elutasíthatják, esetleg úgy tesznek, mintha nem értenék, nem hallanák meg azokat. Pszichológusként ilyenkor biztosítom a teret a gyereknek, hogy akár verbálisan, akár bábjátékban, rajzban vagy festésben kifejezhesse a félelmeit, a dühét, a fájdalmát, a vágyait. A gyerekek sokkal többet tudnak az aktuális állapotukról, mint ahogy azt a szülők sejtik, csak a szülők a saját halálfélelmük miatt is hárítják a gyerekek jelzéseit, ami egy ilyen borzasztóan nehéz helyzetben teljesen érthető.”
Elolvasom a cikketA változás útján a labirintusban – beszélgetés Rábainé Domszky Zsófia képzőművészet-terapeutával
Médium: pszihoforyou.hu
Dátum: 2023. dec. 20.
„Játékos térként a labirintus szabadon lehet akár a pokrócos-dobozos bunki alternatívája, hiszen szintén berendezhető. „Ekkor a felnőttek akár meg is figyelhetik, hogy mennyire tud benne a gyermek feltöltődni, mit visz be a labirintusba és mit szeretne mindenképp kint hagyni. A tér berendezése egyfajta erőforrás rendszerezés, hiszen összegyűjti azt, ami segít és erőt ad, és kívülre helyezi azt, ami számára nem kívánatos” – fogalmaz a szakértő. Természetesen nem szabad messzemenő következtetéseket levonni pusztán abból, hogy a gyermek mivel rendezi be a labirintust, de érdekes megfigyelés és jó beszélgetésindító lehet.”
Elolvasom a cikketEgyre több beteg gyerek szorul terápiás segítségre, hogy fel tudja dolgozni a kezeléssel járó pszichés terhelést
Médium: 444.hu
Dátum: 2022. szept. 30.
„A Mosoly Alapítvány szakemberei egy különleges mese- és művészetterápiával segítik ezeknek a gyerekeknek a gyógyulását. A terápiák célja, hogy a gyerekek képesek legyenek feldolgozni a betegségük okozta traumát, be tudják fogadni a kórházi kezeléseket, és lelkileg felkészülve vágjanak neki a gyógyulás folyamatának. Az alapítvány terapeutái Budapesten, Debrecenben és Pécsett gyermekonkológiai, őssejt-transzplantációs, endokrinológiai és diabétesz-, neurológiai, gyermekpszichiátriai osztályokon és vesecentrumban tartanak foglalkozásokat.”
Elolvasom a cikketNe egymást szedjük szét, inkább a konfliktust! – Mit mond a pszichoterapeuta: hogyan tovább a nyitás után?
Médium: wmn.hu
Dátum: 2021. máj. 14.
„Majoros Andrea sokat dolgozik azon, hogy megtanítsa a szülőknek, hogyan értsék meg a gyerekeik nagy érzelmeit, amiket feszült helyzetben produkálnak. Ennek a nulladik lépése szerinte az, hogy ők saját maguk is tudatában legyenek annak, hogy mit éreznek adott helyzetben. Ez önismeret és érzelmi munka nélkül nagyon nehéz, így a Covid-krízisben is fontos, hogy képesek legyünk megfogalmazni az érzéseinket, különös tekintettel a negatív érzéseinkre.”
Elolvasom a cikket„A létrejövő kapcsolat az, ami gyógyít” – interjú a Mosoly Alapítvány szakembereivel
Medium: Mindset Pszichológia
Dátum: 2019. máj. 11.
“Az egész szervezet szintjén nagyon fontos számunkra a személyesség, a személyes odafigyelés. Nyilvánvalóan a terápiás foglalkozás nem egy olyan műfaj, amit futószalagon lehetne csinálni. A munkatársaink között és a támogatóink felé is igyekszünk minél jobb és személyesebb kapcsolatot kialakítani és fenntartani, ez is a „mosolyos attitűd” része. Azt látjuk, hogy aki ezt megtapasztalja, legyen szakember, támogató vagy önkéntes, szeret a Mosolyhoz tartozni, és hosszú távon velünk marad. “
Elolvasom a cikketPillepalack, dizájner teáskészlet és tetoválásékszer a mosoly alapítványért
Médium: Artmagazin
Dátum: 2019. okt. 01.
„A képekben megjelenő belső konfliktusok – addig megfoghatatlan, de nagyon fájdalmas érzések – alkotójuk számára is tudatossá, felismerhetővé, érinthetővé, alakíthatóvá válnak. Ezek pedig olyan információk, amellyel akár a klinikai szakpszichológus is tud tovább dolgozni. Itt olyan rejtett érzelmi tartalmakról van szó, melyek tisztán verbális módszerrel rendkívül nehezen lennének megismerhetőek.”
Elolvasom a cikketCsaládok zuhanórepülésben – és a csapat, amely két évtizede segíti a túlélésüket
Médium: wmn.hu
Dátum: 2018. okt. 29.
„Máshogy kell megoldaniuk az adománygyűjtést, az alapítvány hírének terjesztését, ugyanis a 21 éve tartó hitelességüket az a bizalom adja, amellyel a kórházak beengedik őket az osztályra, a családok pedig az életükbe. Ehhez pedig kell az a különleges lelkület, amelyet a benne dolgozó szakemberek tesznek bele, kell az a vitathatatlan szakmai háttér, amellyel a művészetterapeuták, pszichológusok segítséget nyújtanak, kell az emberség, amely nélkül lehetetlen egy ilyen megbízást ellátni, és kell a pénz, amellyel biztosítani tudják a képzéseket, a terápiát végzők folyamaton szupervízióját, a táborokat, foglalkozásokat.”
Elolvasom a cikket„Ha egy gyerek játékteret kap, képes a gyógyulásra” – kipróbáltuk a gyermekpszichodrámát
Médium: velvet.hu
Dátum: 2018. ápr. 03.
„Szimbolikus formában, a gyerekek olyan érzéseket is kijátszhatnak, melyek akadályozzák saját életvitelükben. Bátorságot kapnak ahhoz, hogy új szerepekben is elképzelhessék magukat és ezáltal új viselkedési mintákat próbáljanak ki. A szereprepertoár bővítése hozzásegíti őket ahhoz, hogy egy kóros viselkedésminta, mely gyakran szociális elszigetelődéshez vezet, megváltozhasson. Így segíti a krónikus betegek, a „szervi kisebbrendűségi érzésben szenvedők”, a szorongó, visszahúzódó, alulteljesítő gyermekeket problémáik feldolgozásában.”
Elolvasom a cikket