A Mosoly Alapítvány több, mint egy évtizede alkalmaz meseterápiás módszereket foglalkozásain. Egy 2009-es norvég tanulmányúton született meg az elképzelés, hogy a kórházi terápiás munkába beépítsük ezt a gazdag eszköztárat. Az utána következő években egyre több szakemberünk mélyedt el ebben a hatékony terápiás formában, melyről sok belső képzést is tartottunk a Mosolyban. A módszer alkalmazásában a hangsúly azóta átkerült a nyári a mesetáborokra, melyeknél még jobban lehet hasznosítani a meseterápiában rejlő lehetőségeket. A kezdeti kórházi tapasztalatok eredményeképpen születtek meg népszerű meseterápiás kiadványaink, melyek már egy második kiadást is megéltek:

A Lotilko szárnyai c. kiadvány bevezetője itt olvasható el.

A Táncoló fák már kapható a L’Harmattan kiadó könyvesboltjában valamint a nagyobb könyvesboltokban, e mellett online is rendelhető.

Válogatás a rólunk megjelent cikkekből

Mindset Pszichológia – A létrejövő kapcsolat az, ami gyógyít

wmn.hu – Megettünk egy Greenpeace-aktivistát – Amikor az újságíró “vérengző vaddá” válik

velvet.hu – „Ha egy gyerek játékteret kap, képes a gyógyulásra” – kipróbáltuk a gyermekpszichodrámát