A terapeuták kiválasztásában arra törekszünk, hogy az adott célcsoport számára megtaláljuk a legmegfelelőbb szakembereket. Amikor új programot indítunk, az anyagi forrás előteremtése és a résztvevő gyermekek toborzása mellett egy több körös folyamatban válogatjuk ki a leendő Mosoly terapeutákat. A hozzánk jelentkező szakemberektől először szakmai önéletrajzot kérünk, ezt követően egy személyes beszélgetésre hívjuk őket.
Mosoly terápiás programokban dolgozhat olyan orvos, klinikai szakpszichológus, pszichológus, művészetterapeuta végzettséggel bíró szakember, aki rendelkezik
Szakembereink párban dolgoznak (kivéve néhány speciális kórházi esetben), szupervíziós támogatás mellett.
Azoknak a szakembereknek, akik kórházi programjainkban dolgoznak, sok bizonytalansági tényezővel kell számolniuk munkájuk során, hiszen nem tudják hányszor fognak találkozni egy-egy gyermekkel, illetve az is változik, hogy a beteg egy adott napon mennyire terhelhető, milyen típusú munkában és mennyi ideig tud részt venni. Itt leginkább a nonverbális terápiás módszerekkel tudunk hatékonyan dolgozni. Hiszünk abban, hogy a módszerek elsajátítása alapvetően fontos, ugyanakkor ezek „csak” eszközök arra, hogy valódi, terhelhető kapcsolatot tudjunk kialakítani a gyerekekkel, mert valójában ez az, ami gyógyító erővel hat.
A kórházban végzett terápiás munka körülményeiről és az alkalmazott módszerekről itt írtunk bővebben a terápiás szakemberek szemszögéből:
Biztonságot találni a krízisben – bővebben a Mosoly-terápiák megoldásairól
A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.