A járványhelyzet egészen speciális kihívás elé állította a Mosoly Alapítványt. Az egészségügy fokozott terheltsége és a rendszert érintő szigorú korlátozások érzékenyen érintették azokat a beteg gyerekeket, akiket a Mosoly Alapítvány terapeutái segítenek. Azt tapasztaltuk, hogy az igény a pszichés támogatásra megnőtt, ám sok gyermeket nem tudtunk elérni a megszokott, személyesen tartott terápiás foglalkozásokkal.

Az online munkamódszert eredetileg átmeneti megoldásként vezettük be, hogy áthidaljuk a lezárásokból fakadó problémákat és biztosítsuk a folyamatos terápiás kapcsolatot. Az első két hullám alatt szakembereink megtapasztalták, hogy mely programokat és milyen feltételek mellett lehet biztonsággal alkalmazni az online térben. Emellett jelentős tudás halmozódott fel arról, hogy az egyes nonverbális módszerekből hogyan lehet a lehető legtöbbet integrálni az online munkában.

A szakmai és technikai fejlesztéseknek, képzéseknek köszönhetően – a járványhelyzettől függetlenül – mára már több online csoportot indítunk krónikus beteg kamaszoknak. Ezzel elérhetővé váltunk olyan kis településeken élő gyermekek számára is, akiknek nem volt eddig lehetőségük látogatni a csoportokat, vagy csak nagy erőfeszítéssel és plusz költségek árán.

Mivel elsősorban olyan gyermeket tudunk bevonni az online terápiás munkába, akivel már személyes térben felvette a kapcsolatot a Mosoly szakembere, ezért kérjük, hogy elsőkörben Kórházon kívüli csoportos terápiára jelentkezzenek itt.

A Mosoly Alapítvány terápiás foglalkozásai térítésmentesek, a programok költségeit támogatásokból finanszírozzuk.

Aktuális csoportok

DEBRECEN

Online művészetterápiás csoport pszichoszomatikus tünetekkel és krónikus betegséggel küzdő kamaszoknak

Résztvevők13-16 éves gyermekek