Az elmúlt időszakban gyakran tapasztalunk félreértésekre is okot adó kellemetlen helyzeteket. Többen jelezték felénk, hogy adománygyűjtés céljából telefonon kereste meg őket a Mosoly Alapítvány. Hivatalos nyilatkozatunkat a kattintás után olvashatja el.

Ezúton szeretnénk hivatalosan tájékoztatni régi és leendő támogatóinkat arról, hogy a Mosoly Alapítvány

• nem gyűjt adományt névtelen telefonos megkeresések útján,
  • nem dolgozik együtt telemarketinges munkatársakkal,
  • nem gyűjt készpénzes adományt.

Adományozás előtt érdemes minden esetben tájékozódni

• a támogatandó szervezet pontos nevéről,
  • az adománygyűjtés pontos céljáról,
  • a kedvezményezett szervezet hivatalos közösségi média oldalán és weboldalán közzétett adománygyűjtő tevékenységekről, aktivitásokról,
  • az adománygyűjtő szervezet közhasznú jelentéséről.

Önnek, mint adományozónak joga van

• tudni, hogy ki és mire használja fel a pénzét,
  • tudni, hogy az adománygyűjtő szervezet honnan szerezte meg az elérhetőségét, ha előzetesen nem adta meg,
  • tudni arról, hogy hogyan kezelik személyes adatait,
  • élni annak lehetőségével, hogy bármikor visszavonja adatainak kezeléséhez történő hozzájárulását, erről tájékoztatást kell kapnia az adatainak kezelőjétől.

További információért kérjük, hogy keresse Miklós Zita irodavezető munkatársunkat, a miklos.zita@mosolyalapitvany.hu címen.

Üdvözlettel

a Mosoly Alapítvány vezetősége