Hálául vásárlásotokért, egy számunkra fontos mesével szeretnénk megajándékozni Benneteket. A Mosoly Alapítvány különböző művészetterápiás módszereket alkalmazva segíti a súlyos, hosszan tartó betegségben szenvedő gyermekek gyógyulását. Alkalmazott művészetterápiáink közül az egyik a meseterápia, mely szimbolikus világával segíthet a belső konfliktusok feloldásában, a kimondhatatlan kimondásában.
Szeretnénk megajándékozni Benneteket egy kedves történettel mesetárunkból: A só című ismert mese eredeti, indiai változatával kolléganőnk, Korbai Hajnal fordításában. Mint minden népmese, ez is több változatban maradt fenn Indiától Európáig, sokféle tanítással a sorai közt. Tanít a felnőtté válás nehézségeiről, az érzéseink, véleményünk vállalásáról, a kitartásról, a türelemről, és nem utolsósorban az „élet sójáról”.
Mi is ez az „élet sója”? Lehet-e egy lakomára a finomabbnál finomabb ételeket só nélkül elkészíteni? Lehet-e az életünket fűszerek nélkül élni? A mese egyik tanítása szerint ahogyan a só megfűszerezi az ételeinket, úgy fűszerezi meg életünket az, ha nemcsak a szemünkkel látunk, fülünkkel hallunk, hanem valamennyi érzékszervünket kinyitjuk a világra. A mese számunkra azt az üzenetet hordozza, hogy ha az illatokra, ízekre, érintésekre és megérzéseinkre is hallgatunk, mint a mese hősei, akkor könnyebben felismerjük életünk valóban értékes dolgait.
Téged mi szólít meg a mesében?