Jótékony Story Gála

2019-02-1

Az idén a 20. szülinapját ünneplő Story Gála az ünneplés mellett fontos társadalmi ügyekre is szeretné ráirányítani a figyelmet. Így a Gálát beharangozó kampány mellett egy jótékonysági akciót is elindítottak, amely a Mosoly Alapítvány hiánypótló feladatára hívja fel a nagyközönség figyelmét. A jótékonysági kampány keretében olyan celebek olvasnak fel meséket, mint Ördög Nóra, Lengyel Tamás, Mádai Vivien, Vecsei H. Miklós, Görög Zita, Puskás Peti, Stohl Luca és Till Attila. A pár perces videókban ezentúl a sztárok bemutatják a Mosoly Alapítvány tevékenységét – az alapítvány ingyenes mese- és művészetterápiái a hosszantartó betegséggel küzdő gyerekeknek és családjaiknak segít, hogy a gyerekek a mese, a rajz, a zene, a mozgás nyelvén üzenhessenek fájdalmaikról, félelmeikről és kapjanak lelki támogatást ezek feldolgozásához – valamint buzdítanak közös jótékonysági adakozásra az alapítvány honlapján.

Február 9-én a kerek 20. Story Gálát a megújult Szépművészeti Múzeumban tartják, ahol a sztárvilág számos jeles képviselője lesz jelen. A Gálán az Ötcsillag-díjat öt kategóriában ítélik oda a magazin olvasóinak szavazati alapján, míg az Érték-díjakat egy kuratórium szavazza meg. Idén egy életműdíjat is kiosztanak, így összesen 10 díj talál gazdára a múzeum Román Csarnokában.