Blog

Írások a Mosoly Alapítvány mese- és művészetterápiás foglalkozásairól, szakmai munkájáról

Mosoly Alapítvány
Oct

A művészethez közel – dr. Kanizsai Melinda

Dr. Kanizsai Melinda zeneterapeutánk mesélt arról, őt melyik zenemű tölti fel, miből nyeri az inspirációt. Emellett Melinda kedvenc könyvéről és meséjéről is vallott, ezzel is jól bemutatva azt, mennyire körülöleli a Mosoly-terapeuták életét a művészet, az irodalom és a mese.

Zenészként számomra Johann Sebastian Bach zenéje az alfa és origó. Ha merülök, ő tölt fel. Bachtól bármit bármikor örömmel hallgatok vagy játszom. Persze van egy kedvencem, a Goldberg variációk, érdemes utána olvasni, hogyan is született meg ez a remekmű. Számomra Bach muzsikája maga a felüdülés, tisztaság, ragyogás, mélység, magasság, minden benne van. Amellett, hogy abszolút Bach rajongó vagyok, ha bőgni akarok, akkor Rachmaninovot hallgatok, ha lendültre van szükségem jazzt. De nem csak a zene jelent örömforrás, nagyon szeretek olvasni. Van egy regény, amit szinte minden nyáron elolvasok hosszú-hosszú évek óta, Szerb Antaltól az Utas és holdvilág. Van egy mesém is, ami mindig segít, ez pedig a Lotilko szárnyai. És a filmek, koncertek, múzeumok, képek. Bosch képeire Gesualdo zenéjét hallgatni, ugyancsak szórakoztató és egyben hátborzongtató. Van kedvenc, Bach, de mellette nagy igény is él bennem a társművészetek megélésére és a katarzis átélésére is.

Content not available.
A tartalom nem elérhető

Forrás: Johann Sebastian Bach: Goldberg-variációk Schiff András előadásában

A kép forrása: Johann Sebastian Bach Elias Gottlob Haussmann festményén, 1746 (a festő saját másolata, 1748)

Adója 1 százalékával támogassa a Mosoly Alapítvány munkáját. Az adóbevalláshoz szükséges nyomtatványt itt találja.